Teikiamos paslaugos

Teikiamos paslaugos

Laikini protezai

Laikini vainikėliai gaminami iš plastmasės odontologo kabinete, arba dantų technikos laboratorijoje. Šie protezai reikalingi tol, kol pagaminamos nuolatinės restauracijos. Pagrindinė laikinų vainikėlių funkcija – apsaugoti nušlifuotus dantis ir dantenas nuo galimo aplinkos poveikio ir laikinai atkurti estetinį vaizdą.

Lieti metalo keramikos protezai

Lieti metalo keramikos protezai gaminami metalinį karkasą padengiant keramikos sluoksniu. Metalas atspindi šviesą, todėl tokie protezai atrodo mažiau estetiškai priekinių dantų srityje. Be to, jei dantenos atsitraukia, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda tamsi metalo juostelė dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių, lieti metalo keramikos gaminiai dažniausiai parenkami krūminiams dantims.

Bemetalės keramikos protezai

Bemetalės keramikos protezai dažniausiai gaminami ant specialiai presuojamų arba frezuojamų karkasų degant keramikos sluoksnius. Šie protezai nealergizuoja burnos gleivinės, yra tvirti ir ilgalaikiai, o dėl gero šviesos pralaidumo atrodo itin estetiškai. Bemetalės keramikos protezai puikiai tinka priekinių dantų srityje.

Išimami plokšteliniai protezai

Plokšteliniai protezai gaminami iš akrilinės plastmasės. Protezą sudaro: plastmasinė plokštelė (bazė), prie kurios tvirtinami dirbtiniai dantys,  ir patys dirbtiniai dantys, užpildantys esamą defektą.

Jei plokštelė yra dalinė, į protezo bazę įverdami metaliniai kabliukai, kurie kabindamiesi už likusių sveikų paciento dantų, stabilizuoja visą restauraciją ir užtikrina laikomumą kramtant.

Elastiniai plokšteliniai protezai

Elastinės plokštelės gaminamos minkštu elastingu pagrindu, todėl tolygiai paskirstomas kramtymo krūvis. Protezų stabilizaciją užtikrina plastikinės apkabėlės, kurios atrodo daug estetiškiau nei metalinės. Elastinės plokštelės yra žymiai lengvesnės už įprastas, o dėl savo elastingumo ypač lengvai prisitaiko paciento burnoje. Tokie protezai yra biologiškai suderinami ir puikiai tinka pacientams, alergiškiems plastmasei ir metalui.

Metaliniai lanko atraminiai protezai

Metaliniai lanko atraminiai protezai gaminami ant individualios metalinio karkaso konstrukcijos užverdant plastmasinę bazę ir į ją sustatytus dantis. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas specialia kabliukų ir/arba užraktų sistema, kuri leidžia patogiai kramtyti, kalbėti ir stabilizuoja visą restauraciją.

Balinimo kapos

Naudojant balinimo kapas, dantų balinimas trunka nuo keleto dienų iki kelių savaičių. Tai priklauso nuo dantų spalvos pokyčių. Pagal individualius atspaudus balinimo kapas pagaminame, o gydytojas ortopedas instruktuoja kaip ir kiek laiko reikia jas dėvėti.

Bruksizmo (atpalaiduojančios) kapos

Bruksizmas (griežimas dantimis) gydomas specialiomis okliuzinėmis kapomis, kurios miego metu atpalaiduoja kramtomuosius raumenis, neleisdamos viršutiniams ir apatiniams dantims kontaktuoti, tokiu būdu apsaugodamos juos nuo dilimo.

Sportininkų kapos

Šios kapos padeda sportininkams išvengti dantų ir minkštųjų burnos audinių sužalojimų. Tinkamai pagamintos kapos sportuojantiems yra patogios nešioti, neturi kvapo ir skonio, minimaliai trukdo kvėpuoti ir kalbėti, yra atsparios mechaniniams pažeidimams. Apsauginės sportininko kapos paskleidžia smūgio jėgą didesniame paviršiaus plote, taip sumažindamos poveikį vienai konkrečiai sričiai, todėl tai būtinybė sportuojančiam žmogui.

Miego kapos (knarkimo prevencijai)

Knarkimas atsiranda kvėpuojant ir oro srautui judant per sumažėjusį viršutinių kvėpavimo takų spindį. Pastovus knarkimas su nepakankamu įkvėpimu ar trumpalaikiu kvėpavimo sustojimu gali sukelti rimtus įvairių organų sistemų pakitimus. Tokia būklė vadinama miego apnėja.

Knarkimui kontroliuoti gaminamos individualios kapos, kurios pastumia apatinį žandikaulį į priekį. Kapos susideda iš dviejų specialiai sujungtų permatomų viršutinio ir apatinio žandikaulių įtvarų. Knarkimo kapos sumažina apatinio žandikaulio judesių amplitudę ir prilaiko jį priekinėje padėtyje taip neutralizuodamos kvėpavimo takų susiaurėjimą ir panaikindamos knarkimą.

Naujienos ir įvykiai

Jums aktualios naujienos ir įvykiai